Primary survey

COMBAT LIFESAVER - BASIC (CLS - B)

 

 Popis kurzu:

 

Kurz je naprostým analogem certifikovaných vojenských kurzů Combat Lifesaver. Na kurzech vyučují výhradně vojenští certifikovaní instruktoři výcviku Combat Lifesaver, aby si studenti  osvojili pouze platné a schválené postupy. 

     Combat lifesaver-Basic je zejména určen pro bezpečnostní ozbrojené sbory, kontraktorské společnosti, profesionální vojáky, příslušníky aktivních záloh a civilní laickou veřejnost, zajímající se o problematiku bojové medicíny. Veškeré postupy aplikované v kurzu jsou v souladu s platným systémem TCCC (Tactical Combat Casualty Care) a jsou založeny na praktických zkušenostech, získaných našimi instruktory, při svých působeních v zahraničních vojenských operacích.

     Účelem kurzu je seznámit studenty se základními rozdíly a specifiky poskytování neodkladné péče v mírových a bojových podmínkách. Formou praktických drilů docílíme získání základních dovedností v zástavě krvácení, zajištění dýchacích cest, kontrole dýchání a jednoduché, ale funkční diagnostice život ohrožujících stavů. Naučíme vás ošetřovat zraněného s minimálním množstvím funkčního materiálu, za snížených viditelnostních podmínek, v hlučném a nekomfortním prostředí a zejména prostředí, kde je neustále přítomna aktivita nepřítele. 

 

Obsah:

 

Zásady poskytování neodkladné péče v bojovém prostředí

Kontrola masivního krvácení

Zprůchodnění a zajištění dýchacích cest

Diagnostika a terapie otevřených poranění hrudníku

Šok, jeho diagnostika a základní terapie

Kontrola submasivních zdrojů krvácení

Hypotermie a její prevence

Úvodní zhodnocení pacientova stavu

 

Účastníci:

 

Minimum 8 maximum 24

 

Doporučené vybavení:           

 

Taktické oblečení nebo uniforma (ideálně 2 páry) dle pověrnostních podmínek, pevná taktická nebo vojenská obuv, balistika (vesta a přilba), taktická výstroj (nákoleníky, náloketníky, brýle), cvičná zbraň, pohodlná obuv do učebny (pantofle), poznámkový blok, psací potřeby.

 

Místo konání:

 

Střelnice Oleško (dle info v rezervaci)

nebo

 

Elite Lhenice

Netolická 444

384 02 Lhenice

 

Časová dotace kurzu:

 

24 hodin

 

Ubytování a strava:

 

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezena 1 hodina v době oběda. Na dotaz Vám pomůžeme se zajištěním ubytování v městys Lhenice.

 

Obtížnost kurzu:

 

Začátečník

 

Jazyk výuky:

 

Český jazyk, anglický jazyk (na vyžádání)

 

Instruktor:

 

Garant kurzu: MUDr. Jaroslav Gutwirth

Vyučující: Jaroslav Duchoň, Marek Pflug, Martin Janoušek, Marek Kocián, Rebeka Škvorová

 

Certifikace:

 

Certifikát 

Skripta:

Možno objednat před samotným zahájením kurzu. Cena skript je 1000,-Kč

 

Cena kurzu:

 

4000 Kč

 

Kurz se hradí jednorázově a to buď cestou rezervace na našich stránkách (platba PayPal) nebo rezervací na mailu: elite.lhenice@gmail.com

Celou částku za kurz, je potřeba složit na účet pořadatele č.ú.: 2824476043/0800 a to nejpozději 14 dní před zahájením kurzu.

Do zprávy pro příjemce uveďte následující údaje: příjmení+CLS-B+datum zahájení kurzu (den/měsíc/rok)

V ceně kurzu je zahrnut pronájem všech výcvikových prostor a prostředků, potřebných k průběhu celého kurzu, instruktor a jeho asistenti, figuranti, certifikát. Ostatní náklady, jako například strava, ubytování, výuková skripta taktické medicíny, doprava, střelivo atd., si účastník hradí sám.