COMBAT LIFESAVER - REFRESH (CLS - R)

 

Popis kurzu:

 

Kurz je zejména určen pro úspěšné absolventy kurzu CLS-Basic (CLS-B), CLS-Advanced (CLS-A) i CLS-Field Care (CLS-F) z řad bezpečnostních ozbrojených sborů, kontraktorských společností, profesionálních vojáků, příslušníků aktivních záloh a civilní laické veřejnosti, zajímající se o problematiku bojové medicíny. Veškeré postupy aplikované v kurzu jsou v souladu s platným systémem TCCC (Tactical Combat Casualty Care) a jsou založeny na praktických zkušenostech, získaných našimi instruktory při svých působeních v zahraničních vojenských operacích. CLS-Refresh (CLS-R) je opakovacím kurzem pro všechny stupně CLS výcviku. Jeh hlavním cílem je seznámit studenty s novými platnými postupy systému TCCC a stejně tak i pomůckami, schválenými CoTCCC (komisí pro TCCC). Mimo jiné slouží i k zopakování teoretických a proktických dovedností, které student na našich kurzech získal. CLS-Refresh vás taktéž pomohou připravit na písemnou a praktickou zkoušku dané úrovně. Výcviky CLS-R jsou vypisovány v pravidelných intervalech a na jejich konci je možné se opětovně pokusit složit závěrečnou zkoušku na konkrétní level výcviku CLS.

 

Obsah:

 

Seznámení se s aktuálními guidelines systému TCCC a doporučenými pomůckami

Praktické opakování základních bodů problematiky péče o trauma pacient v bojovém prostředí

Příprava na teoretickou a praktickou zkoušku jednotlivých úrovní kurzů CLS

Moulage

 

Účastníci:

 

Minimum 8 maximum 16

 

Doporučené vybavení:           

 

Taktické oblečení nebo uniforma (ideálně 2 páry) dle pověrnostních podmínek, pevná taktická nebo vojenská obuv, balistika (vesta a přilba), taktická výstroj (nákoleníky, náloketníky, brýle), cvičná zbraň, pohodlná obuv do učebny (pantofle), poznámkový blok, psací potřeby.

 

Místo konání:

 

Elite Lhenice

Netolická 444

384 02 Lhenice

 

Časová dotace kurzu:

 

8 hodin

 

Ubytování a strava:

 

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezena 1 hodina v době oběda. Na dotaz Vám pomůžeme se zajištěním ubytování v městys Lhenice.

 

Obtížnost kurzu:

 

Začátečník/ pokročilý

 

Jazyk výuky:

 

Český jazyk, anglický jazyk (na vyžádání)

 

Instruktor:

 

Garant kurzu: MUDr. Jaroslav Gutwirth

Vyučující: Jaroslav Gutwirth, Jaroslav Duchoň

 

Certifikace:

 

Certifikát 

 

Cena kurzu:

 

2000 Kč

 

Kurz se hradí jednorázově a to buď cestou rezervace na našich stránkách (platba PayPal) nebo rezervací na mailu: elite.lhenice@gmail.com

Celou částku za kurz, je potřeba složit na účet pořadatele č.ú.: 2824476043/0800 a to nejpozději 14 dní před zahájením kurzu.

Do zprávy pro příjemce uveďte následující údaje: příjmení+CLS-R+datum zahájení kurzu (den/měsíc/rok)

V ceně kurzu je zahrnut pronájem všech výcvikových prostor a prostředků, potřebných k průběhu celého kurzu, instruktor a jeho asistenti, figuranti, certifikát. Ostatní náklady, jako například strava, ubytování, výuková skripta taktické medicíny, doprava, střelivo atd., si účastník hradí sám.