top of page

NAEMT TCCC COMBAT LIFESAVER 

 
TIER II.png

Popis kurzu:

 

40 hodinový certifikovaný kurz společností NAEMT https://www.naemt.org/education/naemt-tccc  je naprostým analogem  vojenských kurzů TCCC for Combat Lifesavers. Na kurzech vyučují výhradně vojenští certifikovaní instruktoři výcviku TCCC for CLS, aby si studenti  osvojili pouze platné a schválené postupy. 

     Výcvikový program Combat lifesaver, je zejména určen pro profesionální vojáky, příslušníky  bezpečnostních sborů, kontraktorské společnosti,  příslušníky aktivních záloh a civilní laickou veřejnost, zajímající se o problematiku bojové medicíny. Veškeré postupy aplikované v kurzu jsou v souladu s platným systémem TCCC (Tactical Combat Casualty Care) a jsou založeny na praktických zkušenostech, získaných našimi instruktory, při svých působeních v zahraničních vojenských operacích.

     Účelem kurzu je seznámit studenty se základními rozdíly a specifiky poskytování neodkladné péče v mírových a bojových podmínkách. Formou praktických drilů docílit získání základních dovedností v zástavě krvácení, zajištění dýchacích cest, kontrole dýchání a jednoduché, ale funkční diagnostice život ohrožujících stavů. Naučíme vás ošetřovat zraněného s minimálním množstvím funkčního materiálu, za snížených viditelnostních podmínek, v hlučném a nekomfortním prostředí a zejména prostředí, kde je neustále přítomna aktivita nepřítele.

 

Obsah:

 

Modul 1-20 viz. odkaz "COMBAT MEDICINE"

Po rezervaci kurzu obdrží student heslo, pod kterým otevře stránku "E-LEARNING NAEMT TCCC for CLS" s harmonogramem a studijními materiály (v českém jazyce nebo lze potřebné materiály v anglickém jazyce prostudovat na DEPLOYED MEDICINE

 

Doporučená cílová kategorie studentů:

Příslušníci ozbrojených sil, aktivní zálohy, ozbrojené bezpečnostní sbory, civilisté

 

Účastníci:

 

  • Minimum 6 maximum 16 v řádných i mimo řádné termíny

  • Soukromé kurzy pro uzavřené skupiny studentů mimo řádné termíny rezervujte cestou mailu elite.kurzy@gmail.com

 

Doporučené vybavení:           

 

Taktické oblečení nebo uniforma (ideálně 2 páry) dle povětrnostních podmínek, pevná taktická nebo vojenská obuv, balistická vesta a přilba, taktická výstroj (nákoleníky, náloketníky, brýle), cvičná zbraň, pohodlná obuv do učebny (pantofle/čistá obuv), poznámkový blok, psací potřeby, záznamové medium, skripta taktické medicíny.

 

Místo konání:

 

Elite  Training Center Lhenice

Netolická 456

384 02 Lhenice

 

Časová dotace kurzu:

 

40 hodin

 

Ubytování a strava:

 

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezena 1 hodina v době oběda. Na dotaz Vám pomůžeme se zajištěním ubytování v městys Lhenice.

 

Obtížnost kurzu:

 

Začátečník

 

Jazyk výuky:

 

Český jazyk, anglický jazyk (na vyžádání prezentace v Aj)

 

Instruktor:

 

Garant kurzu: MUDr. Jaroslav Gutvirth (Medical director)

Vyučující: Jaroslav Duchoň, certifikovaní instruktoři AČR 

 

Certifikace:

 

NAEMT TCCC Combat Lifesaver

Skripta:

 

Možno objednat před samotným zahájením kurzu. Cena skript je 1000,-Kč

 

Cena kurzu:

 

10 000 Kč

 

V ceně kurzu je zahrnut pronájem všech výcvikových prostor a prostředků, potřebných k průběhu celého kurzu, instruktor a jeho asistenti, figuranti, NAEMT certifikát. Ostatní náklady, jako například strava, ubytování, výuková skripta taktické medicíny, doprava, střelivo atd., si účastník hradí sám.

bottom of page