TACTICAL EMERGENCY CASUALTY CARE - BASIC (TECC - B)

 
TIER I.png

Popis kurzu:

 

Kurz určen pro personál bezpečnostních ozbrojených složek, zejména Policie ČR, městské policie a bezpečnostní agentury a kontraktorské firmy, dále pro zdravotnický personál zdravotnických záchranných služeb a členy Hasičského záchranného sboru. V teoretické části se posluchač zorientuje v problematice specifik poskytování přednemocniční neodkladné péče v taktickém prostředí, naučí se základy algorytmické medicíny při ošetřování traumat v taktickém prostředí za použití speciálních pomůcek, drilů a technik, vycházejících z praxe vojenských záchranářů a lékařů. Projde si základy zástavy krvácení improvizovanými pomůckami i highendovými pomůckami, procvičí si techniky na zprůchodnění a základní zajištění dýchacích cest, naučí se jednoduchou diagnostiku a terapeutické zákroky u život ohrožujících stavů, zasahujících oblast trupu a zdokonalí se v ošetřování pacienta v šoku. To vše jak v teoretických, tak i praktických lekcích a simulacích na živé tkáni i modelech a za pomoci účinných drilů, pod vedením těch nejzkušenějších instruktorů z řad AČR.

 

Obsah:

 

Specifika poskytování přednemocniční neodkladné péče v taktickém prostředí

Algorytmická medicína

Péče o pacienta na jednotlivých úrovních systému TECC

Základy kontroly končetinových a spojnicových typů krvácení 

Zprůchodnění a zajištění dýchacích cest

Poranění trupu a jejich diagnostika a terapie

Zajištění oběhu a terapie šoku

Extrakce pacienta na krátké vzdálenosti

Příprava pacienta na transport

Modelové situace

Nácvik na trenažerech

 

 

Účastníci:

 

Minimum 8 maximum 16

 

Doporučené vybavení:           

 

Uniforma/ oblečení dle počasí-(ideálně 2ks), balistika (přilba/ vesta), taktická ústroj (chrániče kolen, loktů), pevná obuv, cvičná zbraň, přezuvky (do učebny), poznámkový blok, psací potřeby.

 

Místo konání:

Střelnice Oleško

nebo

Elite Training Center Lhenice

Netolická 456

384 02 Lhenice

 

Časová dotace kurzu:

 

16 hodin

 

Ubytování a strava:

 

Ubytování není součástí kurzovného, každý účastník si jej zajišťuje a hradí sám. Na stravování bude vymezena 1 hodina v době oběda. Na dotaz Vám pomůžeme se zajištěním ubytování v městys Lhenice.

 

Obtížnost kurzu:

 

Začátečník

 

Jazyk výuky:

 

Český jazyk, anglický jazyk (na vyžádání)

 

Instruktor:

 

Garant kurzu: MUDr. Jaroslav Gutwirth

Vyučující: Jaroslav Gutwirth, Jaroslav Duchoň

 

Certifikace:

 

Certifikát 

Skripta:

Možno objednat před zahájením kurzu. Cena skript je 1000,-Kč 

 

Cena kurzu:

 

3000 Kč

 

Kurz se hradí jednorázově a to buď cestou rezervace na našich stránkách (platba PayPal) nebo rezervací na mailu: elite.lhenice@gmail.com

Celou částku za kurz, je potřeba složit na účet pořadatele č.ú.: 4798882329/0800 a to nejpozději 14 dní před zahájením kurzu.

Do zprávy pro příjemce uveďte následující údaje: příjmení+TECC-B+datum zahájení kurzu (den/měsíc/rok)

V ceně kurzu je zahrnut pronájem všech výcvikových prostor a prostředků, potřebných k průběhu celého kurzu, instruktor a jeho asistenti, figuranti, certifikát. Ostatní náklady, jako například strava, ubytování, výuková skripta taktické medicíny, doprava, střelivo atd., si účastník hradí sám.